All-in-one project kits
Transform your home yourself
Easy step-by-step guides

Everything you need to panel your wall

  • Shaker Wall Panel Kit
    Regular price
    from £106.40
    Sale price
    from £106.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vertical Shiplap Wall Panel Kit
    Regular price
    from £134.21
    Sale price
    from £134.21
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Stairs: Traditional Wall Panel Kit
    Regular price
    from £139.97
    Sale price
    from £139.97
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Wall Panel Design Tool

  • Enter your dimensions, choose your favourite layout, then buy your personalised wall panelling kit
  • Design your panels

How it works

Less Googling. More “I MADE that!”

  • One-stop-shop
    No more hassle of finding tradespeople, the right video or the right tools. Your project all comes in one handy box.
  • Tailored to your home
    Adjust your kit to your space and taste.
  • Simple step-by-step content
    Finally a how-to guide that actually makes sense, matched to your project and your kit.

Shop by creator

  • @home_on_the_commons Shaker Panels
    Regular price
    from £125.26
    Sale price
    from £125.26
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • @my_london_home Bathroom Wall Panels
    Regular price
    from £108.34
    Sale price
    from £108.34
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Built In Shelves Kit
    Regular price
    from £128.15
    Sale price
    from £128.15
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • @1930s_doer_upper Stair Panelling
    Regular price
    from £139.97
    Sale price
    from £139.97
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • @crack_the_shutters Shiplap Bedroom
    Regular price
    from £189.34
    Sale price
    from £189.34
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • @lifeatsophs Nursery Panelling
    Regular price
    from £189.34
    Sale price
    from £189.34
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out